Warto wiedzieć

Kiedy zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty?

Zdarza się że Pacjenci  tygodnie, miesiące albo lata „dojrzewają” do takiego spotkania, często zgłaszają się „przymuszeni” przez nasilone dolegliwości, wewnętrzne napięcie, albo zachęceni przez inną osobę. Ostatecznie sami wybierają czas spotkania ze specjalistą.

Jeśli pojawiła się w Twojej głowie myśl, że powinieneś z kim porozmawiać o sobie,  jesteś na drodze do tego aby umówić się na spotkanie. 

Kiedy się zgłosić?

Gdy lęk, smutek, albo inne silne emocje ograniczają Cię w tym żeby swobodnie żyć.

Nie możesz czerpać radości i satysfakcji z życia.

Nie odnajdujesz się w relacjach z ludźmi a chciałbyś się dobrze czuć w kontakcie z drugą osobą.

Znajdujesz się w trudnym momencie swojego życia.

Czujesz, że nie radzisz sobie w stresujących sytuacjach.

Twoje zdrowie fizyczne wpływa na to jak się czujesz.

Nie rozumiesz co się z Tobą dzieje.

Chcesz lepiej poznać siebie, rozwijać się.

Szukanie pomocy którą może być rozmowa z psychologiem jest oznaką, że masz w sobie pokłady zdrowia a nie choroby.

Każda historia z którą przyjdziesz na spotkanie jest dla nas ważna, dbamy o atmosferę pełną szacunku i zrozumienia.
 

„Psycholog, psychiatra, psychoterapeuta – kim są, czym się zajmują?”

Psycholog:

 • Osoba, która ukończyła 5-letnie magisterskie studia psychologiczne.
 • Działalność zawodowa psychologa obejmuje różne dziedziny życia np. oświatę (poradnie psychologiczno-pedagogiczne, psycholog szkolny), medycynę, psychoterapię (psychologia kliniczna, poradnie zdrowia psychicznego, oddziały szpitalne, grupy psychoterapeutyczne), zakłady pracy (psychologia pracy), reklamę, marketing (psychologia reklamy).
 • Ukończenie studiów nie jest równoznaczne z byciem specjalistą w każdym z wymienionych obszarów; psycholog kliniczny musi ukończyć specjalizację w zakresie psychologii klinicznej, psycholog-psychoterapeuta powinien mieć skończony całościowy kurs w zakresie psychoterapii i uzyskać kwalifikacje zawodowe psychoterapeuty; inne specjalizacje wymagają podobnie dodatkowego przygotowania kierunkowego.
 • Jest zawodem zaufania publicznego.
 • Jest zobowiązany do przestrzegania kodeksu etyczno-zawodowego psychologa http://www.ptp.org.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=29

Psychoterapeuta:

 • Osoba posiadająca odpowiednie umiejętności, wiedzę, wykształcenie niezbędne do prowadzenia psychoterapii.
 • Osoba, która ukończyła wyższe studia najczęściej humanistyczne lub medyczne.
 • Osoba, która jest w trakcie szkolenia lub ukończyła całościowy kurs szkoleniowy w zakresie psychoterapii rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne lub Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i jest w drodze lub już uzyskała certyfikat psychoterapeuty.
 • Pracuje pod stałą superwizją.

Psychiatra:

 • Osoba, która ukończyła studia medyczne i posiada specjalizację medyczną w zakresie psychiatrii.
 • Zajmuje się badaniem, diagnozą i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych.
 • Prowadzi psychoterapię jeśli ma odpowiednie kwalifikacje czyli jest w trakcie szkolenia lub ukończył całościowy kurs szkoleniowy w zakresie psychoterapii rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne lub Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i jest w drodze lub już uzyskał certyfikat psychoterapeuty.

Napisz do nas

Formularz kontaktowy:

Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "Gabinety psychologiczne " z siedzibą w Bielsku-Białej. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 
 
strony internetowe Bielsko